top of page
 • Nicole Boguslavski

קצת על תוספי תזונה..

עיסוק יום יומי בפעילות ספורטיבית גורם באופן טבעי לגוף לאבד וויטמינים, פחמימות ומינרלים חיוניים, שגם תזונה מאוזנת לא מצליחה למלא. משום כך חשוב ליטול תוספי תזונה, ולספק לגוף את מה שהוא איבד.

כולנו מכירים את הפרסומות על תוספי התזונה וקיימים שלל מוצרים ׳׳בריאים׳׳ שממליצים לנו לקחת, אך מה באמת אנו צריכים לצרוך ומה באמת חשוב לנו לגוף?

היום בבלוג נתייחס בעיקר לתוספי תזונה לאנשים שהם לא ספורטאים מקצועיים, אלא אנשים שעוסקים בפעילות גופנית - יוגה / פילאטיס / אימונים פונקציונלים / שחייה / ריצה וכו'.


התוסף הראשון שנדבר עליו יהיה הכורכומין


 1. הכורכומין ידוע בהפחתת דלקות במפרקים.

 2. הוא מסייע בהפחתת מחלות מעי דלקתיות.

 3. מטפל בתסמונת המעי הרגיז: כורכומין מקל משמעותית על תסמינים כמו שלשולים, עצירות, נפיחות בטנית, גזים וכו.

 4. תורם להפחתת מחלות לב.

 5. במקרים של סוכרת, כורכומין יכול להיאבק בהתפתחות המחלה בשלב הראשוני.

 6. נטילה של כורכומין לאחר ניתוח מצמצמת נפיחויות ועוזרת להחלמה מהירה.

לסיכום, מדובר בשורש אנטי-דלקתי בעל תכונות רבות לשיפור אורח חיינו. למי שסובלים מדלקות פרקים (כמו דלקות בשורשי כף היד אחרי פילאטיס), מומלץ מאוד ליטול תוסף תזונה זה.


התוסף השני הוא מאקה


 1. מאקה עוזרת להעצמת כושר העמידות בתנאי סטרס, לחיזוק אנרגטי ולשיפור הבריאות הכללית.

 2. פקעות המאקה מכילות ריכוזים גבוהים של מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו, פחמימות מורכבות וסיבים תזונתיים בעלי ערך תזונתי גבוה.

 3. השילוב הייחודי של מרכיביה והשפעתה המזינה נחשבים למחזקים את אנרגיית הגוף.

 4. שורש המאקה פיתח מנגנוני הישרדות בגובה רב - במקומות בהם החמצן דל. בדרום אמריקה ידוע שפקעות המאקה הן הטיפול הטוב ביותר לחולשה, לעייפות ולחוסר אנרגיה. מעניין לציין שבניגוד לקפה, סוכרים מעובדיםו/או ממריצים אחרים – השפעתו על רמות האנרגיה היא קבועה ומתמשכת.

 5. קמח המאקה מכיל כ-10.5% חלבון איכותי וזמין, 19 חומצות אמינו חיוניות, פחמימות מורכבות, מינרלים כגון ברזל, סידן, אשלגן, סלניום וויטמינים חיוניים.

לסיכום, פקעת המאקה נודעה עוד מימי בני האינקה בזכות סגולותיה הרפואיות. השורש עמוס ברכיבים תזונתיים, מספק אנרגיה וחיוניות, משפר את הסיבולת הגופנית ותורם לבניית מסת שריר.


התוסף השלישי הוא הספירולינה


 1. מקור לבטאקרוטן (ויטמין A צמחי), לסידן ולחלבון מלא, איכותי וזמין (כ- 60% מתכולת האצה).

 2. הספירולינה מכילה חומצות שומן חיוניות, קומפלקס מרשים של ויטמינים ומינרלים ואף נוגדי חמצון עוצמתיים.

ספירולינה מומלצת כסופר-פוד לעוסקים בפעילות גופנית, לצמחונים ולטבעונים המבקשים להעשיר את התזונה באופן טבעי ולא ממקור סינטטי. מאחר והיא גדלה באגמי מים מתוקים היא לא מכילה יוד ועל כן מתאימה לצריכה גם אם ברקע יש חוסר איזון של בלוטת התריס. על מנת לדעת כיצד לצרוך מינון מתאים יש להיוועץ עם נטורופט/ית או רופא.


היום סיפרתי לכם על שלושה תוספי תזונה שכולנו יכולים לשלב בתפריט שלנו ובמה כל אחד מהם יכול לתרום לחיזוק הגוף שלנו. חשוב לי לציין כי אין לקחת תוספי תזונה ללא ייעוץ מקצועי של נתורופטית או תזונאית מוסמכת כדי להבין בידיוק מה כל אחד ואחת מכם צריך לקחת ובאיזה מינון.

מטרת המאמר כאן הייתה לחשוף אתכם למידע ולהעשיר את הידע הכללי שלכם כדי שתוכלו לחקור את הנושא באופן פרטי מול אנשי המקצוע.


המאמר נכתב בליווי הנתורופטית הדס ארליך ובשילוב מאמרים נוספים של ברא צמחים. למידע נוסף והתייעצות ניתן לפנות להדס - 054-5485146.Commenti


bottom of page