top of page
  • תמונת הסופר/תBar Berman

כשניקול לקחה את בר לסדנת קרדיו

לפני חודש וחצי בערך, ניקול דיברה איתי וסיפרה לי על סדנת קרדיו בר שהיא נרשמה אליה עם מורה מדהימה שהגיעה מלונדון, והציעה לי לבוא איתה גם.

כבר תקופה כשאני מתלבטת האם ללכת ללמוד קורס מורות לקרדיו בר, במיוחד אחרי טבילת האש שהייתה לי במסיבת הקיץ שלנו.

ואז חשבתי לעצמי... ״למה לא? זאת יכולה להיות הזדמנות טובה לראות אם זה משהו שהייתי רוצה להעמיק וללמוד אותו".

בלי קשר, ניקול יודעת לשווק ולסחוף אחריה, ובכללי זמן איכות עם המדריכה שלי זה תמיד רעיון טוב.


cardio bar

ככה הגעתי ב7.7 - יום שישי בצהריים - לסדנה של 3 שעות, שאני חשבתי שתהיה קלילה ובעיקר דיבורים. הגעתי לסדנה פיזית ומאתגרת במיוחד! (כאן חשוב לי לציין שניקול הייתה שם לעוד אימון לפני שהגעתי בכלל!)


אז למי שעוד לא יודעת את זה עליי - אני בר, מנהלת הסטודיו ואני במקצועי מורה למחול. בהכשרה שלי למדתי הוראת בלט אבל היום אני מתמקדמת בעיקר במחול מודרני.

ניקול אמרה לי שוב ושוב שאני מגיעה מהריקוד והבלט, ושאני יכולה להכניס את הקרדיו בר למשמרות שלי בקלילות - אני רק צריכה להתחיל להיכנס לעניינים.


----------------------------


שיטת ה-barre היא שיטת אימון שמשלבת בין ריקוד הבלט ועבודה עם הבר בלט ביחד עם טיפול שיקומי.

נשמע כיפי ותמים עד כה, נכון?

בפועל, השיעור כולו מתבצע עם מוסיקה קצבית, והקצב של השיעור הוא דינאמי. בעיניי, דווקא החימום היה החלק הכי מאתגר בשיעור.


אם מעניין אתכן לקרוא בהרחבה על השיטה תחזרו לבלוג הקודם שלנו-כל מה שרציתם לדעת על barre.


את הסדנה שהלכנו אליה העבירה קייט מילר, מדריכה מהממת ומקצועית שהגיעה מלונדון לארץ במיוחד לסופ"ש של סדנאות. בהמשך הסדנה עברנו על איך בונים מערכי שיעור של קרדיו בר, והתנסינו בהדרכה בעצמנו לשאר הבנות בקבוצה.


הדבר שהכי בלט לי בשיטת ההוראה של קייט היה איך שהיא מאמינה שקרדיו בר יכול להתאים לכולם - נשים, גברים, מבוגרים, וצעירים - ובלתת וריאציות שונות לכל תרגיל, שיעזרו למתאמן להישאר בקצב של השיעור אבל לא להרגיש חריג בנוף.


קייט לא מאמינה בלהעמיס כמה אביזרים בבת אחת, והיא נתנה לכולנו תחושה שאנחנו שייכות למקום ולשיעור שלה.

אספר שבאותו שבוע סבלתי מנקע יחסית טרי בקרסול, וכמה ימים לפני הופעה שרקדתי בה. הייתי דוגמה מצוינת למתאמנת שבוחרת תמיד בוריאציות הכי קלות!


cardio bar 2

כמו שאמרתי, לפני הסדנה חששתי שלא אתחבר לעבודה האירובית, או לעובדה שזה מאוד שונה משיעור בלט כמו שאני מכירה אותו; אבל הקסם של קייט הראה לי שכל מדריכה יכולה לקחת את הקרדיו-בר לכיוון שהיא מתחברת אליו, ושזה עולם שלם שאני רוצה להכיר יותר מקרוב.


אני בעיקר שמחה שזכיתי לקבל טעימה מעניינת ומסקרנת, ושכל יום מחדש אני ממשיכה ללמוד דברים חדשים גם על עצמי וגם בתחומים שמעניינים אותי.


אני יודעת שאימון קרדיו בר יכול להיראות מאיים מהצד - שיעור בקצב גבוה, עבודה אינטנסיבית ומאתגרת.

אבל כמו שבתחילת הדרך בפילאטיס בקושי הצלחנו לשרוד כמה תרגילי בטן בודדים ברציפות, ככה גם בקרדיו הסיבולת נבנית בהדרגה, ובזכות הווריאציות השונות שלמדנו מקייט, ראינו איך אפשר להתאים את השיעור לכולם, כולל מתאמנים שסובלים מפציעות שונות - נקעים בקרסול, כאבים בברך ועוד..לכל מתאמנת שסקרנית להכיר את אימוני הקרדיו שלנו אני ממליצה להתחיל ולא לחשוש, לזכור להקשיב לגוף במהלך השיעור ובתחילת הדרך לבחור בוריאציות היותר פשוטות, ולקחת עצירות והפסקות אם צריך.

וזכרו, שעם ההתמדה גם מגיע השיפור. אין כמו תחושת הצלחה אחרי שעמדנו באתגרים הפיזיים שהצבנו לעצמנו.


אימוני הקרדיו שלנו עם ניקול בימי שני ב-21:00 ושישי ב-11:00 (פעם בשבועיים). מוזמנים להירשם דרך האפליקציה שלנו.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page