top of page
  • תמונת הסופר/תBar Berman

על חלומות והתחלות חדשות

רגע לפני הפרידה משנת 2023, ובעצם בכל שנה מחדש, אני נוהגת לעצור ולהרהר במה שחוויתי השנה. אילו חלומות הגשמתי? באילו תחומים נגעתי? באיזה אנשים הקפתי את עצמי השנה?  בעודי מהרהרת, אני גם קובעת לעצמי שאיפות לשנה החדשה. השאיפות האלה אינן סתם רשימה של יעדים. הן הצהרת כוונות, הבטחות שאני מבטיחה לעצמי לשנה שתביא לשיפור עצמי ולתחושת גאווה של אני של העתיד.אמנות ההרהורים

לפני הכתיבה של השאיפות שלי לשנה הקרובה, אני לוקחת רגע להרהר בשנה שאני משאירה מאחור. מה היו הנצחונות שלי? אילו לקחים אני יכולה להסיק מהאתגרים שנכרו בדרך? ההרהור על כך משמש עבורי כמצפן המנחה אותי לעבר החלטות עתידיות.

 

הצבת מטרות תכליתיות

אני מזהה מה מתחומי החיים שלי הם בחשיבות הראשונה עבורי מבחינת שיפור. בין אם זה צמיחה אישית, בריאות, מערכות יחסים או חוויות. אני נותנת לתחומים האלה להיות הכוכבים שינחו אותי במהלך השנה הקרובה.

 

בואו נהיה ריאליים

נכון שהשמים הם הגבול, אבל הגשמת היעדים המוצלחת ביותר מבוססת על המציאות. אני מחלקת יעדים רחבים יותר לצעדים ספציפיים וברי השגה, מה שהופך אותם לא רק לניתנים לניהול אלא גם מספק מפת דרכים להתקדמות שלי לאורך השנה.


אם היעד העיקרי שלי הוא להצליח עמידת ידיים, ברור לי שהדרך לשם ארוכה. ראשית אתחיל להעביר משקל לידיים, מבלי לנתק את הרגליים. אתאמן מספר פעמים עד שארגיש יציבה מספיק כדי לעבור לשלב הבא.

בשלב הבא, אולי שבוע אחרי כן ואולי כמה חודשים, אנסה לנתק את הרגליים בסמוך לקיר. אני מבינה שבהתחלה יהיה לי קשה, אבל אסמוך על עצמי שזה חלק מהתהליך. כשארגיש בטוחה מספיק, אנסה לנתק את הרגליים מהקיר בידיעה שהוא מאחורי, לתמוך בי.

אחרי אימון מספק של שני השלבים הקודמים, ואחרי שארגיש בטוחה מספיק כדי לעבור הלאה, אנסה לבצע עמידת ידיים ללא הקיר. אולי אוכל להיעזר באחת המדריכות שתתמוך ותעזור לי.

הגשמת יעדי הביניים הללו יקדמו אותי בכל פעם צעד לקראת הגשמת היעד העיקרי.

 חשב מסלול מחדש

קביעת יעדים לא מתמקדת במטרה הסופית, אלא בדרך עצמה. אני בוחרת לבחון אילו דרכי פעולה טובות עבורי לעומת דרכים שאני צריכה ללמוד לשחרר. במקום להתבסס על התוצאה הסופית אני מאמצת לי את תהליך השינוי. אני מטפחת הרגלים והתנהגויות התורמות למסע שלי.


אם המטרה שלי היא לחזק את שרירי הבטן, אבל משהו בתרגילי הבטן הקלאסיים לא עובדים לי, כמו לדוגמה כפיפות בטן, במקום להתעקש להצליח תרגיל שלא מועיל לי, אתייעץ עם המדריכה ויחד נמצא לי תרגילים שגם יחזקו את שרירי הבטן שלי וגם יתאימו לי ולצרכים שלי, כמו תרגילי side to side. היאחזות בדרך שלא מועילה לי לא רק שלא תביא אותי ליעד, אלא תתסכל אותי שוב ושוב.

 


אני לא לבד

כדי לבנות מערכת תמיכה ועידוד, אני מחליטה לשתף את המעגלים הקרובים שלי ביעדים שאני מציבה לעצמי. המשפחה שלי או החברים שלי הם המעודדים האישיים שלי, ואני סומכת עליהם לתמוך בי לאורך הדרך להגשמת היעדים שלי, ואפילו לתת לי כוחות להמשך.  

 

ללמוד מטעויות

חוסן הוא הבסיס להגשמת יעדים. כישלונות הם אינם מחסומים, הם הזדמנויות ללמידה וצמיחה. אני מבינה שבמסע הזה אתקל במכשולים, אבל אני יודעת שכל אתגר הוא הזדמנות לצאת חזקה, חכמה ונחושה יותר.

 

לבריאות

אני יודעת שכדי שכל אלה יתרחשו, אני צריכה לשלב שגרה בריאה ואיכות חיים. בין אם מדובר בהתחייבות לפעילות גופנית סדירה, תרגול יוגה סדיר ופילאטיס או הזנת הגוף שלי באמצעות תזונה מאוזנת, בסיס של רווחה תמיד משפר את היכולת להשיג ולשמור על המטרות שלי.

 


לחגוג את ההתקדמות

לאורך כל השנה אני חוגגת את הניצחונות הקטנים. כל אבן דרך היא עדות למחויבות ולמאמץ שלי. זיהוי הרגעים הללו מגביר את המוטיבציה שלי להמשיך בדרך הזו.

הצלחתי יותר חזרות בתרגיל שהיה לי בעבר קשה? כל הכבוד לי! התקדמתי ביכולת שלי לעשות שפגט? סיבה למסיבה! אז מה אם עוד לא הצלחתי לרדת לשפגט מלא, אני יודעת להעריך את הרגעים האלה שהיו נראים ככ רחוקים ולקחו חלק בהגשמה שלי, ואני יודעת שעוד אמשיך!בכל שנה מחדש, אני מנסה להגשים לי חלומות.

2024, תתכונני, אני באה.

Commentaires


bottom of page