top of page
  • תמונת הסופר/תBar Berman

חברות אמת (והפתעה בסוף)

אם תשאלו אותנו, תנועה היא תרפיה לכל דבר. זה זמן שבו אנחנו מתחברים לעצמנו ועובדים בשביל לשפר את עצמנו פיזית ומנטלית. לרוב שיעורים בסטודיו הם עצמאיים ויש התאמה כמה שיותר אישית למתאמן. אבל דווקא היום נרצה לדבר על אימון עם חבר.ה.


יש קסם מיוחד שמתרחש כשמתאמנים יחד. הצחוק, המטרות המשותפות שאנחנו מציבות לעצמנו והקשר שמתחזק כשאנחנו שומעות מילות עידוד אחת של השניה. בין אם מדובר בחיזוק הגוף שלנו בפילאטיס או בהעמקת הגמישות ביוגה, אימון משותף לא מקנה רק יתרון פיזי אלא משפיע על החברות שאנחנו בונות. האנרגיה מדבקת, דוחפת אחד את השניה להצליח חזרה נוספת בתרגיל, לבחור במשקולת מעט כבדה יותר, או להחזיק בפלאנק עוד ספירה.

לא מדובר רק בהרגשה שבסוף האימון אלא גם על האנרגיה שנמצאת בתהליך-הפיכת אימון שגרתי לחוויה.


מיותר לציין שתחרות ידידותית לא אומרת לדחוף את עצמנו מעבר לגבולות היכולת שלנו. לא כל תרגיל שהחבר שלנו עושה אנחנו חייבים לעשות גם. חשוב שנקשיב לגוף שלנו באותו רגע נתון.


בפן הרגשי, תחושת ה"ביחד" המתחזקת באמצעות אימון משותף מעניקה לנו מוטיבציה חזקה. בימים שבהם אנחנו נוטים להרגיש איטיים או חסרי מוטיבציה, חבר או חברה יכולים להפוך למעודדים הפרטיים שלנו, ולתת לנו עוד קצת מוטיבציה. ההצלחות המשותפות והאתגרים המזדמנים מחזקים את הקשר ומספקים תחושת תמיכה בסטודיו, בגבולות האימון, ומחוץ לו. מעבר לרווחים הפיזיים, המסע המשותף הזה מטפח תחושה של אינטימיות ואמון, ומחזק את הרעיון שבריאות היא לא רק עיסוק אישי אלא הרפתקה משותפת.


בפוסט שהעלנו לא מזמן שאלנו את המתאמנים מה מחזיק אותם בתקופה שכזאת.

שאול, אחד מהמתאמנים הותיקים של הסטודיו, אמר משהו שחימם לנו את הלב- ״חשוב לי לשמור על גמישות הגוף, אבל מה שבאמת גורם לי לבוא לשיעורים זה המפגש עם החברים והצחוקים״.
המפגש החברתי חשוב לא פחות במיוחד בפן הנפשי, תחושת השייכות שמשייכת אותנו להיות חלק מקבוצה יכולה לחזק אותנו מאוד במיוחד בתקופה הזאת.


תרגול פילאטיס או יוגה משותפים עם חבר.ה לוקחים את היתרונות שאנחנו מפיקים מהאימון צעד קדימה.

התנועות המסונכרנות בתרגולים יוצרות תחושה של הרמוניה. כל תנוחה הופכת למעין ריקוד, וכל נשימה היא בקצב מסונכרן.


הנוער של היום


אנחנו אגם משי ותמר בנות 15, מתאמנות ביחד בסטודיו בערך כחצי שנה.


חברות בעינינו זו מילה בעלת משמעויות רבות. למשל אמון, כנות, התחשבות, פתיחות ועוד.. החברות בנינו באה לידי ביטוי גם בסטודיו לדוגמא, בשיעורי פילאטיס, אנחנו מעודדות ומחזקות אחת השנייה להמשיך לעבוד גם אם קצת התעייפנו מהתרגיל.


בנוסף, בשיעורי יוגה, אם מישהי מאיתנו מצליחה תנוחה מסויימת אז אנחנו מפרגנות אחת לשנייה וזה גורם עוד יותר להצליח ולהנות. מעבר לכך, בעיקר בתקופה זו כל מה שאנו רוצות זה להישאר ולנוח במיטה אבל העובדה שאנו מתאמנות ביחד מדרבנת אותנו להירשם לשיעורים ולעשות דברים שמשמחים אותנו. הסטודיו גורם לחברות שלנו להתחזק בכך שגם אחרי השיעורים אנחנו מבלות ביחד, אוכלות גלידה, יושבות בדשא ומדברות.


ומילה מאיתנו על הנערות-

הן פנו אלינו מיוזמתן כדי לקחת חלק ב"מאחורי הקלעים" של הסטודיו. הן עושות אצלנו מחוייבות אישית ולוקחות חלק פעיל מקידום הסטודיו ופרסום שלו בסושיאל מדיה.

עוד דבר שנוצר ביחד בעבודת צוות ומחברות משותפת.
 

ולסיום, הכנו עבורכם הפתעה מיוחדת כדי לדרבן אתכם להגיע עם החבר.ה שלכם להתאמן בסטודיו.

לחודש דצמבר בלבד אנחנו יוצאים במבצע חבר מביא חבר.

על כל מתאמן שתביאו לסטודיו וירכוש כרטיסיה אצלנו תקבלו 10% הנחה על הכרטיסיה הבאה שלכם.


אז מחכות כבר להכיר את החברים הקרובים שלכם!

Comments


bottom of page